6 sprawdzonych sposobów na to, by osiągnąć sukces – Jadwiga Korzeniewska


Jadwiga-222x22226 sprawdzonych sposobów na to, by osiągnąć sukces

Jadwiga Korzeniewska z Laboratorium Zmieniacza

Jako specjalistka od swojego życia, przedstawiam Tobie sześć sposobów, które wielokrotnie testowałam na sobie i dzięki którym jestem teraz w całkiem fajnym miejscu swojego życia ? Sprawdź, czy te sposoby zadziałają także u Ciebie. 

  1. Znaj swoje mocne i słabe strony

Świadomość mocnych i słabych stron daje bardzo wiele możliwości. Jeśli znasz obszary, w których już jesteś całkiem niezły lub dobry, masz sposobność ku temu, by właśnie w te obszary zainwestować więcej energii i czasu. Możesz oczywiście ten czas i energię zainwestować w nieustanne podciąganie się w obszarach, w których jesteś taki sobie lub wręcz kiepski. Jeśli uważasz, że warto, zrób tak. Pytanie: czy kieruje Tobą ciekawość świata i chęć rozwoju czy też Twój perfekcjonizm każe Ci być mistrzem we wszystkich dziedzinach?… I pytanie bonusowe: kto decyduje o tym, czy dana cecha jest Twoją mocną albo słabą stroną? Pytanie to pozostawiam otwarte…  A jeśli potrzebujesz zbadać obszar swoich mocnych i słabych stron, koniecznie zajrzyj na bloga Pracownia Edukreacji.

  1. Kolekcjonuj sukcesy

Jeżeli uważasz, że rzadko odnosisz sukcesy albo że w Twoim życiu nie dzieje się nic ciekawego, wartego uwagi, radosnego bądź przyjemnego, to zachęcam Ciebie do założenia Słoika Małych Radości  Załóż swoją własną kolekcję pozytywności. Dzięki temu Twój wewnętrzny radar zostanie ustawiony na wyłapywanie sygnałów, które pomogą budować Twoją pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

  1. Luzuj warkoczyki

To moja ulubiona strategia – skierowana głównie do niezdrowych perfekcjonistów. Polega na stopniowym obniżaniu swoich baaardzo wysoko określonych standardów. Mowa tu o sytuacji, w której robisz coś na 120% a i tak kręcisz nosem, że nie wyszło tak, jak zaplanowałeś. By siebie nie „zaorać” i nie dopracowywać projektu czy produktu „do końca świata i o jeden dzień dłużej” skorzystaj z luzowania warkoczyków.

Pozostały fragment tekstu dostępny jest w Akademii Kreatorek.

mniejszy2