Emocje + pragnienia = doskonały event – Joanna Suchocka


Joanna-Suchocka1Jeśli chcesz wiedzieć jak zorganizować spotkanie, którego uczestnicy zrobią niemal wszystko, żeby być na następnym Twoim wydarzeniu, to dowiesz się z poniższego tekstu Joanny Suchockiej ze Strefy Kobiet.

Pragniesz stworzyć wydarzenie doskonałe i nietuzinkowe. Po którym uczestnikom na samą myśl, że byli u Ciebie na spotkaniu, ciarki idą po plecach, i już myślą o kolejnym. Uczestniczyłaś już zapewne w wielu eventach, warsztatach, festynach czy konferencjach. Zapewne niektóre wspominasz z rozrzewnieniem, a innych nie pamiętasz w ogóle, albo wspomnienia są przykre.

Każda z nas, o ile trochę się do tego przyłoży, będzie w stanie zrobić naprawdę dobre wydarzenie. Ale tylko nieliczne, o ile posiądą wiedzę tajemną, zrobią wydarzenie doskonałe i zapadające w pamięć. A żeby tego dokonać, musisz poznać  i oswoić dwa potężne żywioły, które żądzą życiem człowieka- Emocje i pragnienia.

Emocje

Emocje są narzędziem w które wyposażyła nas natura, aby nam umożliwić przetrwanie.Umysł emocjonalny działa szybko-stając w oko w oko z sytuacją zagrożenia, nie mamy czasu się zastanawiać, bo to mogłoby się skończyć śmiercią. Działając pod wpływem emocji działamy potocznie mówiąc jakby z klapkami na oczach, odbieramy świat przez filtr danej emocji. Utrzymanie emocji klienta na wysokim poziomie, odpowiednie nimi sterowanie jest kluczem do sukcesu.  Znaczna część tego co robimy szczególnie w wolnym czasie, to wprawianie się w dobry nastrój. Lubimy czuć się dobrze. Lubimy się wzruszać, czuć podniosłość sytuacji, i po prostu dobrze się bawić. Poniżej przedstawię Ci parę atrakcji, które z pewnością spowodują miłe skojarzenia i pozytywne emocje. Nie musisz wykorzystywać ich wszystkich. Możesz wybrać te, które uważasz za atrakcyjne, lub niech staną się inspiracją do tworzenia własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

SONY DSC

Joanna Suchocka Strefa Kobiet

Śmiech i radość

Gry i zabawy zespołowe, to doskonały pomysł na integrację uczestników, i rozluźnienie atmosfery. Zazwyczaj towarzyszy im ruch, śmiech i duża interakcja uczestników. Dobry pomysł na rozpoczęcie imprezy, żeby przełamać „pierwsze lody” i stworzyć przyjacielską atmosferę. Sprawdza się szczególnie przy dużych wydarzeniach; festynach, imprezach integracyjnych, konferencjach i festiwalach. Może to być rytmiczna Zumba, Zabawa podaj dalej, a jeśli impreza jest plenerowa, to podchody, gry zręcznościowe itp.

Muzyka łagodzi obyczaje

Powoduje, że wzruszamy się, smucimy lub jest nam bardzo wesoło. Odpowiednią muzyczną oprawą wydarzenia, możemy znacznie wpływać na emocje uczestników. Zauważyłaś zapewne uczestnicząc w konferencjach, że wystąpienia prelegentów poprzedza muzyka. Jej rodzaj zależy od tego, jaki rodzaj wystąpienia za chwilę nastąpi. Ten dodatkowy bodziec powoduje, że nasz mózg już zaczyna pozytywnie reagować na występ, zanim jeszcze on nastąpi. Wystąpienia motywujące poprzedza zwykle muzyka zagrzewająca do walki, inspirujące- muzyka wzruszająca, a komiczne-oczywiście muzyka wesoła. Muzyka  może towarzyszyć stale w tle wydarzenia, lub być przerywnikiem pomiędzy kolejnymi częściami.

Pozostały tekst dostępny jest w Akademii Kreatorek.

mniejszy2