Jak dobrze wykreować postanowienia noworoczne – Magdalena Rolnik


Magdalena RolnikJak dobrze wykreować postanowienia noworoczne

Magdalena Rolnik z magdalenarolnik.pl

Czas poświąteczny sprzyja podsumowaniom, snuciom planów na przyszłość. To właśnie po świętach wiele kobiet podejmuje decyzję o odchudzaniu, zwłaszcza kiedy próbuje wybrać odpowiedni strój sylwestrowy. Ale podejmujemy też inne decyzje. O związku, o rodzinie, o pracy. Generalnie o zmianie swojego życia na lepsze.

Często te plany zmian są mocno nieprecyzyjne. Niedokładne. Dlatego właśnie tak ciężko jest nam dotrzymać noworocznych postanowień. Bo jak dotrzymać postanowienia, które brzmi „będę więcej zarabiać”? Przy tak postawionym zdaniu nie wiadomo – ile to jest to „więcej”. W jaki sposób chcesz osiągnąć to „więcej”. I, przede wszystkim, kiedy? Zaraz powiesz, że „wiadomo, że w nowym roku”.

W takim razie załóżmy, że w sierpniu 2016 postanawiasz wystawić na sprzedaż w serwisie aukcyjnym swój rower, którego i tak nie używasz od lat. Sprzedajesz go za 150 zł. Jest to twój dodatkowy dochód. Zarobiłaś na czysto 140 zł. Czy w związku z tym możesz uznać, że spełniłaś swoje noworoczne postanowienie? W końcu miałaś „więcej zarabiać”. 140 zł to jest więcej niż 0 zł, a zatem wszystko jest OK, prawda?

Logika wydaje ci się pokrętna? Ale taka nie jest. Zwłaszcza dla twojego mózgu. On właśnie w ten sposób jest w stanie uznać, że wszystko jest w porządku i że wykonałaś swoje zadanie.

Jak w takim razie doprecyzować swoje postanowienia noworoczne, żeby łatwiej było je zrealizować?

To wymaga nieco więcej pracy i zastanowienia się nad sobą. Ale naprawdę warto poświęcić ten czas, pomyśleć i zrobić to dobrze. Dzięki temu masz o wiele większe szanse na realizację swojego celu.

Już przechodzę do konkretów. Po pierwsze, spójrz na wykres:

kolo zycia1

Przeczytaj szczegóły w Akademii Kreatorek.

mniejszy2