Milion pomysłów na biznes, czyli na czym zarobi biznesmama – Magdalena Rolnik


Magdalena RolnikWyjątkowa kobieta podpowiada, w jaki sposób znaleźć swoje miejsce w biznesie. Serdecznie polecam tekst Magdaleny Rolnik:

Pisałam wcześniej, że myśl o własnym biznesie wcale nie jest taka straszna. Że wcale nie trzeba się znać na wszystkim, żeby zacząć przygodę z własnym biznesem. Że wystarczy znać się na czymkolwiek.

Ostatnio jedna z dość wpływowych osób powiedziała oficjalnie, że dla rękodzieła już nie ma miejsca na rynku. Ja z kolei bym powiedziała, że takiego miejsca nie ma dla coachów, bo ostatnio obserwuję ich niesamowity wysyp.

Ale obie nie mamy racji.

Bo rynek jest pojemny. I zmieści jeszcze jedną maniaczkę włóczki, jeszcze jednego coacha. Jeszcze jedną mamę, która będzie stawiać pierwsze kroki w biznesie.

Już wcześniej pisałam, że „ja się nie znam” nie może stanowić przeszkody. Każdą umiejętność, każdą zdolność, każdy talent – możesz przekuć na biznes. Skup się tylko na wybranej grupie docelowej  i zaproponuj usługi lub produkty dla niej.

No dobra. Ale podobno nie sztuka mówić CO, a sztuka pokazać JAK?

Chcesz konkretów? Bardzo proszę:

  • Umiesz robić na drutach? Tak, wiem. „Szalikowców” jest tylu na rynku, że ciężko będzie się wybić. Wybierz więc młodzież jako grupę docelową.Wyspecjalizuj się np. w szalach dwumetrowych. W określonych kolorach. Albo rób dla nich kominy. Zapytaj młodzież co by chciała nosić i działaj.
  • A jeśli wybierzesz jako grupę docelową eleganckie starsze panie, to skup się na stonowanych kolorach i dodatku nici jedwabnej. Albo kaszmiru. A może one będą zainteresowane kompletami: wielki, szeroki szal + beret/kapelusz? Zapytaj je.
  • Albo skup się na młodych, bogatych mamach. Zaopatrz się we włóczkę bawełnianą z wszelkimi możliwymi atestami i czaruj czapeczki dla dzieci w formie misiów, żabek, królewskich koron… Możesz też robić dla nich sweterki, poncho…
  • Albo na szydełku rób sukienki. Dla bogatych kobiet, które chcą się wyróżniać i mieć coś jedynego w swoim rodzaju, dopasowanego do ich figury i w ich kolorach.

Ciąg dalszy znajduje się na Akademii Kreatorek.

mniejszy2