Spojrzenie z zewnątrz 2


12941203_1758764467693726_2010775849_oPraca z trenerem rozwoju osobistego, coachem, psychologiem czy terapeutą jest rozmową, która uruchamia proces zmian. Proces ten wzbogaca, a z czasem zauważasz niedoskonałości w swoim działaniu i uczysz się jak sobie z nimi radzić.

To nie jest magiczna różdżka, masz jednak pewność, że dzięki czyjemuś spojrzeniu z boku, ujrzysz określone sytuacje w nowym świetle. Ta nowa perspektywa może przełożyć się na jakość Twojego życia.

Nie radzisz sobie z czymś? Coś Cię za bardzo ciągnie w dół? Nie ma znaczenia, czy jesteś managerem, którego problemem jest wzbudzanie autorytetu, czy też skołowaną zachowaniem męża żoną. Zasługujesz na profesjonalne spojrzenie na swój problem. Trener może Ci dać konkretne narzędzia i nauczy je stosować, coach pomoże sprecyzować cele i wydobędzie z Ciebie potencjał do ich osiągnięcia, psycholog pomoże zwiększyć emocjonalną odporność, a terapeuta może leczyć niezabliźnione, czasem ukryte rany (takie nieprzepracowane wydarzenia, często mogą być zapomniane, a mimo to negatywnie wpływać na jakość życia).

Konsultacja ze specjalistą może mieć wpływ, między innymi na:
– zwiększenie uważności wobec siebie i swoich potrzeb,
– wzmacnianie charakteru poprzez docieranie do głębszych warstw naszego ja,
– budowanie wartościowych związków z ludźmi,
– nazywanie emocji po imieniu, dzięki czemu zwiększą się możliwości wpływania na nie,
– wyzwalanie ukrytego potencjału.