Zastanawiasz się, czy teraz jest dobry czas na zmianę?


cropped-12003910_1021444424573668_3715773832910888436_n-e1444936201784.jpgMówi się, że jedyną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. Zmianom ulega wszystko, od nastrojów, po życiowe priorytety. Warto postrzegać zmianę, jako nową szansę na wzbogacenie swojego życia.

Zastanawiasz się, czy to już czas na zmianę? Jest różnica między czekaniem, a biernością. Tylko jaka? Kiedy czekanie na „lepszą okazję”, „właściwy moment” staje się odkładaniem na później stwierdzenia, że liczy się tak naprawdę tu i teraz? Żyjemy przyszłością. Żyjemy możliwościami, które będą się mnożyć „jeśli tylko”, do tego ściskają nas wątpliwości. Myślimy, że jeśli nastąpią jakieś okoliczności, albo zrealizują się oczekiwania… Kiedy? W bezpiecznym „kiedyś”. Sami, niepostrzeżenie oddalamy od siebie możliwości mogące przybliżyć nas do celu i równocześnie zachodzimy w głowę dlaczego życie nie układa tak, jak byśmy chcieli.

Taki sposób myślenia powstrzymuje nas od zauważenia, że… ZMIANA TO SZANSA.

Zmiana dodaje wartości naszemu życiu. Jest świadectwem naszej chęci decydowania o tym, jak będzie funkcjonować nasza rodzina, jaki zawód będziemy wykonywać, czy praca będzie nas nudzić czy może pasjonować, ile będziemy zarabiać, czy będziemy mieć dużo znajomych i nawet: jacy oni będą. Zatem wybieraj, korzystaj z szans i z otwartymi ramionami przyjmuj zmiany. To zmiana sprawia, że mamy możliwość doświadczać nowych rzeczy i poszerzać horyzonty. Dzięki nim się rozwijamy, poznajemy własne granice i uczymy się ich przekraczania. Pozwalają nam dojrzewać, dorastać i żyć pełnią życia. Tak się składa, że życie to zmiany, więc jak inaczej mamy go w pełni doświadczać? To wiesz już, co dziś zmienisz na lepsze? ; )